Uudiskirjanduse soovitused noortele

Kas sina loed veebr 2020

Jüri raamatukogu uudiskirjandust saad jälgida veebilehel www.lugeja.ee.
Kliki lehel paremal asuvas maakondade menüüs  Harjumaa -> Jüri raamatukogu -> Koduleht -> Uudiskirjandus

„Sõnad sügavas sinises“ Cath Crowley

See on lugu raamatupoest, kus kliendid jätavad raamatute vahele kirju võõrastele, armsamatele, poeetidele. See on lugu armastusest. See on lugu Henry Jonesist ja Rachel Sweetiest, kes olid kunagi parimad sõbrad. Nüüd on Rachel tagasi.  

„Viimane hingelind" Berit Sootak

Gümnaasiumineiu Mirtelile määratakse diagnoosiks vaimuhaigus ja ta saadetakse ravile avalikkuse eest varjatud Veriora kliinikusse. Talle pannakse nimeks Säde ning ta avastab, et tema saatus võib olla ette määratud juba muinasajast saadik. Igal Veriora noorel on oma saladus, kuid vaenlane on neil üks ja seesama.  

„This Heart of Mine“ (ingliskeelne) C. C. Hunter

17-aastane Leah McKenzie on südametu. Teda hoiab elus tehissüda. Kui talle leitakse südamedoonor, temaga samas koolis käinud poiss, saab ta elamiseks teise võimaluse. Matt, surnud poisi kaksikvend ei taha uskuda, et tegemist oli enesetapuga. Kui Leah ja Matt hakkavad mõlemad nägema kummalisi unenägusid, tuleb hakata tõde otsima. 

„Broken Things“ (ingliskeelne) Lauren Oliver

Summer Marksi jõhkrast tapmisest on möödas viis aastat. Kõik arvavad, et Mia ja Brynn tapsid oma parima sõbranna. Tegelikult see siiski polnud nii. Summeri surma-aastapäeval toob üks avastus Mia ja Brynni uuesti kokku ja neiud püüavad välja selgitada, mis tol ööl tegelikult metsas juhtus. olgu see siis nii kohutav kui tahes.

„Tanita Tasane: seitse pahalast: lugu detektiiv Luuker Leebesurma maailmast“ Derek Landy

Tanita Tasane. Ta oli piisavalt hirmuäratav juba siis, kui võitles heade poolel. Aga nüüd, kus tema hinge külge on köitnud end üks Jäänus? Nüüd on ta midagi hoopis muud. Ja ta tahab anda oma panuse maailma lõpu esilekutsumisse. On hea päev olla paha...

„Harry Potter ja tarkade kivi“ (illustreeritud väljaanne) J. K. Rowling

Harry Potter elab tillukeses panipaigas trepi all ning tema sünnipäeva pole kordagi tähistatud. See kõik aga muutub igaveseks tema üheteistkümnendal sünnipäeval, kui öökull toob talle mõistatusliku kirja, milles Harryt kutsutakse imelisse paika, Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli. Seal leiab ta endale sõbrad ning õpib võlukunsti, kuid peab vastu astuma ka oma kõige hirmsamale vaenlasele.

„Almost Midnight: Two Festive Short Stories“ (ingliskeelne) Rainbow Rowell

Raamat sisaldab kahte lühijuttu New York Timesi bestsellerite autorilt Rainbow Rowellilt ja kunstnik Simini Blockeri imeilusaid mustvalgeid illustratsioone. "Keskööd" on lugu Noelist ja Magsist, kes kohtuvad aastast aastasse uustaastaöö pidustustel ja armuvad iga korraga üksteisesse üha enam ... "Kindred Spirits" räägib Elenast, kes otsustab uut Star Warsi filmi vaatama minna, sätib ennast järjekorda ootama ning kohtub seal Gabe'iga.

„Salajaki lahing“ Johan Theorin (Jarmalandi kroonikate 1. osa)

Keskaegses Skandinaavias tegutsevad inimeste kõrval ka viitrid, haldjad ja lohemaod. Trioloogia esimeses osas "Salajaki lahing" põrkuvad viitrite ja inimeste maailm, kui olendid hakkavad inimesi ründama ja sööma ning inimestel tuleb lahinguks valmistuda.

„Ekraani taga“ Carolin Kuuskmäe

Sara on eluaeg teadnud, et ta on teistsugune ega sobi kokku mitte ühegi endavanuse noorega. Ta on kinnine, salapärane, geniaalne... Tema ümber tuleb ette kahtlasi surmajuhtumeid. Sara püüab neid lahendada ning samal ajal jõuda selgusele oma vanemate ja iseenda minevikus.

„Kolm sammu sinuni“ Rachael Lippincott (saadaval ka inglise ja vene keeles)

Stella Granti kopsud on haiged ja nende pärast on ta pidanud suurema osa oma elust haiglas veetma. Kõige rohkem peab Stella kontrollima seda, et ta ei puutuks kokku kellegi nakkusohtlikuga. Reeglid on olulised. Kahe meetri kaugusel. Ilma eranditeta. Will Newman ei jõua ära oodata, millal ta haiglast välja pääseb. Varsti saab ta 18-aastaseks, võib kopsude ravi lõpetada ja minna maailma avastama. Mis juhtub, kui nad proovivad näpata tagasi pisut lähedust, mille haiged kopsud on neilt varastanud? Kas kolm sammu võib tõesti olla nii ohtlik, kui kaks noort on armumas?

„Jagatud saladused“ Agnes Kolga

Äsja 18-aastaseks saanud Hannal on saladusi, mille avalikuks tulemine võib rikkuda kõik tema suhted. Täiesti juhuslikult lobiseb ta need uusaastaööl võhivõõrale koolikaaslasele välja.

„Kui sõnadest jääb puudu“ Julie Buxbaum

Kaks teismelist saavad sõpradeks just siis, kui neil seda kõige rohkem vaja on. Mõnikord on uus vaatenurk kõik, mida vajame, et maailma asjadest aru saada.

„The Darkest Minds“ (ingliskeelne) Alexandra Bracken

10-aastaselt haigestunud ja vanemate poolt valitsusele loovutatud Ruby on 16-aastaselt tugevam kui eales varem ning ohtlikud võimed, mis temas peale tervenemist tärkasid, teevad temast paljude jaoks sihtmärgi. Jaht võib alata!

„Üks meist valetab“ Karen McManus (saadaval ka inglise keeles)

Lugu viiest pärast tunde jäetud noorukist, kellest jäävad ellu neli. Nad kõik on kahtlusalused ja neil kõigil on midagi varjata. Meil kõigil on saladusi. Oluline on see, kui kaugele oleme valmis nende varjamiseks minema.

„Children of Blood and Bone“ (ingliskeelne) Tomi Adeyemi (Orisha pärandi sarja 1. osa)

Zélie Adebola mäletab veel aega kui Orisha pinnas kihas maagiast, kuid nad tapsid ta ema ja kaotasid maagia. Lõpuks avaneb võimalus kuningavõimule vastu astuda ning nõiakunst Orishasse tagasi tuua. Selleks tuleb Zéliel reeturist printsessi abiga üle kavaldada ja alistada kroonprints, kes on pähe võtnud maagia igaveseks kaotada.

„Domineeriv värv. Must“ Koidu V. G. Ferreira (Domineeriva värvi sarja 2. osa)


Paralleelmaailmast tagasi saabudes ootavad Cordeviat ees uued katsumused. Liisiametsa häving põhjustab pöördelisi muutusi ja Cordevia satub peenelt sepitsetud lõksu, kus pannakse proovile tema vastupanu ahvatlustele.


„Põrgulik suvelaager“ Helen Käit

Raamat sellest, kuidas omateada mõnusat suvevaheaega veetma ja taskuraha teenima tulnud teismelised ootamatust ja isegi ohtlikust olukorrast välja tulevad.

 

„Silber: esimene unenägude raamat“ Kerstin Gier

Liv Silberi unenäod on viimasel ajal olnud üpriski jubedad. Iseäranis palju mõtlemisainet pakub talle neist aga üks. Selles unenäos nägi ta öises surnuaias pealt, kuidas neli poissi, Livi uued koolivennad, viisid läbi ühte sünget rituaali. Lisaks sellele, teavad ühtäkki poisid Livist asju, mida ta on neile rääkinud üksnes... unes.

 

„Sinu tuhat palet“ Claudia Gray (Tulilinnu triloogia 1. osa)

Marguerite Caine'i füüsikutest vanemad on tuntud oma maailma muutvate saavutuste poolest. Nende kõige hämmastavam leiutis Tulilind võimaldab selle kandjal reisida universumite vahet ja tõotab igaveseks muuta kogu teadust. Kui Marguerite isa tapetakse, viitavad kõik asitõendid tema vanemate lemmikõpilasele Paulile. Ta põgeneb teise dimensiooni ning tundub, et on tänu sellele kuriteost puhtalt pääsenud, kuid ta ei arvestanud Margueritega...


„Surematuse saladus. Riniard. Ühe ajaränduri lugu I“ Gabriela Turkin

James Wishingtoni ootab ees korraldatud abielu rikka hispaanlannaga. Ta otsustab kodust põgeneda ning leiab end kipanode rünnakute järel koos armsamaga müütilisest Rimandast. Algab võitlus elu ja surematuse peale. Suguvõsa saladused põimuvad läbi vihkamise, armastuse ja keerukate valikutega.


 „Taeva tühjad tribüünid“ E. Sepp

14-aastane Merita saab harukordse võimaluse: minna tagasi minevikku ja seda muuta. Kui ta parandab tehtud vead, siis saab ta astuda rongile, mis viib edasi… aga võib-olla hoopis tagasi? 

 

„Kõver kuningriik“ L. Bardugo (raamatu „Vareste kuus“ järg; saadaval ka inglise keeles)

Kaz Brekkeri meeskond sai hakkama hulljulge ettevõtmisega, millest polnud lootust eluga pääseda. Lubatud priske tasu asemel aga ootab neid taas ees võitlus elu ja surma peale.

 

„Palaviku kood“ J. Dashner (Labürindijooksja sarja 5. osa – eellugu)

Kord oli maailma lõpp. Saabus põud ja üle maakera levis palavik. Seejärel ilmus MOOLOK, kes otsis vastust. Lõpuks leidsid nad täiusliku poisi. See on lugu Thomasest ja sellest, kuidas ta ehitas labürindi, mida vaid ta ise mõistis lõhkuda. Kõik saab selgeks.

 

„Miks me varastasime auto“ Wolfgang Herrndorf

14-aastased Maik ja Tšikk - ebapopulaarsed, keerulistest perekondadest autovargad + Lada Niva ja suvine roadtrip

 

Head lugemist!