Andmebaasid

AIS - Arhiivi Infosüsteem - Rahvusarhiivi andmebaas, kus on teave arhiivis hoitavate dokumentide kohta.

BERTA - Eesti rahvakalendri tähtpäevade andmebaas - BERTA eesmärgiks on olla väravaks rahvakalendri tähtpäevade maailma, tutvustades ning pakkudes infoallikaid ligikaudu 80 rohkem ja vähem tuntud tähtpäeva kohta.

EBSCO andmebaasid (kasutajanime ja parooli saate raamatukoguhoidjalt) - EBSCO on multidistsiplinaarne referaat- ja täistekstandmebaas, mis sisaldab teadusajakirju, ajalehti, aastaraamatuid jm.

Eesti rahvaluule-alased andmebaasid

ERB - Eesti rahvusbibliograafia andmebaas - Eestis ja eesti keeles mis tahes infokandjal ilmunud raamatud, perioodilised väljaanded, kaardid, noodid, heli- ja videosalvestised.

ERNI - Eesti kirjanduslugu tekstides 1924-1925 - Kirjandusloo õppeprogramm, mis esitab materjale 1920. aastate kirjanduselu kohta. Sisaldab raamatukogu, kriitikaantoloogiat, fotogaleriid, autorite tutvustusi, kirjanduslike terminite sõnastikku ja ajatelge.

ESTONICA - Esseistlik teabekogu Eestist - Eesti Instituudi poolt loodud ja täiendatav Eesti-teemaline võrguväljaanne, mille sihiks on anda terviklik ja süstemaatiline ülevaade Eesti ühiskonnast, kultuurist, ajaloost, loodusest, haridusest, teadusest, riiklikust korraldusest ja majandusest ning nende valdkondade vahelistest seostest.

ISE - Index Skriptorum Estoniae - Humanitaar- ja sotsiaalvaldkonna artiklite bibliograafiline andmebaas, mida koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade ja artiklikogumike põhjal. Andmebaas kajastab Eesti ajakirjanduses ilmunud artikleid valikuliselt.

Tsitaadid.ee - suurim eestikeelsete tsitaatide, aforismide, mõtteterade ja vanasõnade kogumik internetis.